Mariobet Açık Poker Nasıl Oynanır?

Açık poker, 52 kağıtlık desteyle ve 2 ile 10 oyuncu arasında oynanan bir poker türüdür. Buna karşın 32 kağıtlık desteyle de maksimum 6 oyuncuya kadar oynanabilir. Dağıtıcı, solunda bulunan ilk oyuncudan başlayarak kapalı şekilde ve 1’er tane kart dağıtır. Daha sonra 1’er tane de açık şekilde dağıtır. Oldukça zevkli ve heyecanlı bir oyun olan açık poker, güvenilir bahis sitesi Mariobet’te de mevcut. Peki, Mariobet açık poker nasıl oynanır?

Mariobet Açık Poker Oyunu ve Kuralları

Açık poker nasıl oynanır sorusuna verilecek en önemli ve ilk cevap; oyuncuların el başında kapalı kartlara bir kez baktıktan sonra, o el sonuna kadar tekrar bakamayacaklarıdır. Açık pokerde oyunu açabilmeniz için, herhangi bir açar karta sahip olmanız gerekmez. Görünen en büyük karta sahip olan oyuncu “BOP” veya “DUK” yaparak ortaya fiş koyman ya da vuruş yapmak suretiyle oyunu başlatabilir. Oyuncular rakip bir oyuncudan vuruş gelmediği sürece, yani BOP devam ettiği sürece, oyuna da devam etmelidir.

Yapılan bir vuruş sebebiyle oyunu bırakmak durumunda kalan kişi, o ana kadar verilen kartlarının hepsini kapatarak önüne koyar ve sonraki elin başlamasını bekler. Oyuncuların hepsi konuştuktan sonra açık şekilde 1’er kağıt daha verilir. Bu sırada en büyük karta sahip oyuncudan başlamak suretiyle ve sırasıyla vuruş veya bop yapılabilir. 1’er adet açık kart dağıtıldıktan sonra, görünen kartlardan en büyük değere sahip oyuncudan başlamak üzere bop ya da vuruş devam eder. 4 adet açık ve 1 adet kapalı olmak kaydıyla toplamda 5 kart tamamlanıp vuruşların bitmesinden sonra, en iyi ele sahip oyuncu yerdeki fişlerin tamamını kazanır.

Açık Pokerde Geçersiz Vuruş ve Kart Değerleri

Geçersiz vuruş; oyuncunun kağıtlarına göre eli tamamlandığı zaman oluşabilecek en yüksek değerinin, rakip oyuncunun görünen kartlarına ait değeri geçme ihtimalinin olmaması halinde ortaya çıkan bir durumdur.

En büyüğü kupa as, en küçüğü ise sinek 2 olan ve 52 kağıtlık desteyle oynanan açık poker kart değerleri büyükten küçüğe doğru şöyledir: Straight Flush (dizi renk), Flush (renk), Four of a Kind (kare), Full House (ful), Straight (kent), Three of a Kind (üç), Two Pair (döper), Pair (per) ve High Card (5 benzemez).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir