Mariobet Omaha Holdem Poker Nasıl Oynanır?

Mariobet poker oyunları arasında en popüler olanlardan biri de Omaha Holdem Poker’dir. Bazı oyuncular Omaha Holdem’in diğer poker türlerinden farkı olmadığını düşünseler de, durum aslında öyle değildir! Özellikle Texas Holdem’le karıştırılan Omaha, dünya üzerinde en çok oynanan ikinci poker türüdür. Bilhassa deneyimli poker oyuncuları tarafından tercih edilme nedenleri; kombinasyon bakımından üstün bir içeriğe sahip olması ve birçok oyuna nazaran zor olmasıdır. Peki, Mariobet omaha holdem poker nasıl oynanır?

Omaha Holdem Poker Nasıl Oynanır?

Omaha Holdem’de oyunculara 4 kapalı kart verilmektedir. Bu kartlara bireysel olarak bakabileceğiniz gibi, 5’lileri oluştururken elinizdeki 2 kartı da kullanmanız gerekir. Oyunun bu aşamasına kadar Texas Holdem’den daha avantajlı olduğunu düşünebilirsiniz. Zira elinizde 2 tane daha alternatif kart bulunmaktadır. Ancak bu avantaj rakip oyuncularda da vardır ve 5’liyi oluşturabilmeniz için ortadaki kartlar arasından da 3 adet almanız gerekir.

Elinizde bulunan 4 karttan birinin “maça” olduğunu düşünürsek, bu durumda yerde 3 adet maça olacaktır. Dolayısıyla aklınıza Texas Holdem oyununda olduğu gibi maçaları alarak “FLUSH” yapmak gelebilir. Ancak bu durum, Omaha Holdem oyununda kaybetmeniz demektir! Zira elinizde bulunan 2 kartı da kullanmak zorundasınız. Bu esnada çok daha dikkatli ve konsantre bir şekilde oyun masasına oturmanız önem arz etmektedir.

Omaha Holdem’in Diğer Poker Oyunlarından Farkı Nedir?

Mariobet poker oyunlarından Omaha ile Texas Holdem arasındaki farklar, bazı oyuncular tarafından anlaşılamaz bir haldedir. Buna karşın her iki oyun tamamen farklı şekillerde oynanmaktadır. Her iki oyun türü de 52 desteyle oynanıyor olsa da, oyun içerisinde birçok farklı dinamik bulunmaktadır.

Omaha Holdem’in en önemli farkı; oyun başlangıcında 2 değil, 4 kartın kapalı olarak verilmesidir. Buna karşın 4 kartı kullanarak kendinize 5’li yapamazsınız. Omaha Holdem oyununun keyfi ve heyecanı ise tam bu noktada ortaya çıkmaktadır. Ortadaki kartları da değerlendirerek elinizde oluşacak kombinasyona göre 5’liyi düzenlersiniz. Oyunun türü ise, LOW ve HIGH limitlerine uygun olarak şekillenir. Omaha Holdem Poker, diğer poker oyunlarına göre daha çok varyasyon dolu olduğu için zor bir oyun olarak kabul edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir